راه های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی!!!

مالف و تنظیم کننده: حسین آهنگی                                                                              08/22/2020     21:40:31

انواع عسل
عسل در رنگ های مختلف

عسل در طیف وسیعی از رنگ ها از سیاه تا زلال همانند آب وجود دارند. که این ربطی به کیفیت آنها ندارد .هرچه رنگ عسل تیره تر باشد مواد معدنی آن بیشتر است. و دارای طعمی تیز تر می باشند و عسل های روشن اکثرا دارای طعم ملایمتری می باشند.

رس یا شکرک زدن عسل

 تمام عسل ها بسته به نوع شهد گلی که زنبور عسل از آن استفاده کرده است دیر یا زود رس کرده و سفت می شود. که به آن متبلور شدن میگویند.

یکی از مطمئن ترین راه های تشخیص عسل تقلبی از عسل خالص همین است. زیرا که عسل تقلبی بعد از مدتی از بالا و روی عسل شروع به شکرک زدن میکند. و دانه های شکر مانند ذرات شن مشخص هستند و اگر مقداری از آن را در بین دو انگشت خود بگیرید زبری دانه های شکر را به راحتی حس می کنید. و با چشم میبینید.و این نوع عسل شکری بعد از مدتی که آب خود را از دست دهد همانند آبنبات یا پولکی سفت می شود.

ولی عسل مرغوب زمانی که رس میکند از کف شروع به ته نشین شدن میکند و وقتی کاملا رس کرد اگر مقداری از آن را میان انگشتانتا بگیرید هیچ زبری حس نخواهید کرد .و حتی با حرارت انگشتان دانه های جامد عسل دوباره آب شده و عسل روان میشود و یا اگر در دهان قرار دهید هیچ زبری حس نخواهید کرد.

نکته بعدی اینکه اگر عسل رس کرده خالص را که در بطری شیشه ای قرار دارد، در ظرفی که در آن مقداری آب با حرارت ملایم در حال جوشیدن است قرار دهیم. بعد از چند دقیقه عسل به حالت اولیه خود باز میگردد و به شکل مایع در می آید. و این راحت ترین راه برای تشخیص عسل خالص از تقلبی است. زیرا عسل تقلبی به هیچ روشی به حالت اولیه خود بر نمیگردد.

در کشور ما به دلیل فرهنگ و تفکر اشتباه ،عسل رس کرده عسل تقلبی است. بسیاری از زنبورداران و عسل فروشان قبل از ارسال عسل به بازار آن را مقداری حرارت می دهند که این باعث می شود عسل خیلی دیرتر رس کند که البته این موضوع باعث از دست رفتن مقداری از خواص عسل می شود.

این در صورتی است که در کشورهای غربی عسل را به صورت رس شده خریداری می کنند زیرا به راحتی میتوان اصل بودن آن را تشخیص داد.توصیه من به عنوان کارشناس پرورش ملکه زنبور عسل به دوستداران عسل این است که عسل را به صورت رس کرده خریداری کنید .زیرا عسل رس کرده کاملا مطمئا و با کیفیت بالا است.

حرارت دادن عسل
روش صحیح حرارت دادن عسل
روش صحیح حرارت دادن عسل
روش صحیح حرارت دادن عسل

و اما راه دیگر تشخیص عسل که میتوان به کیفیت عسل پی برد طعم عسل می باشد.

که البته تشخیص عسل از راه طعم و یا بو و موارد دیگر حتی برای افراد متخصص هم سخت و گاهی غیر ممکن می باشد.

عسل دارای طعم و بوی خاص خود می باشد. یعنی غیر از اینکه بسیار شیرین است طعمی فرای شیرینی مطلق دارد و بسته به نوع شهد گلی که زنبور استفاده کرده ،دارای طعم و بوی مخصوص آن گل است.

 زمانی که عسل خالص را میچشید غیر از مزه شیرینی که حس می شود در زمان خوردن آن باعث زدن گلو و یا سوزش در گلو می شود و در بعضی موارد بلعیدن یکدفعه آن کار راحتی نیست.که این نشانه مرغوبیت آن است.

عسل طبیعی در حال رس کردن
عسل رس کرده مرغوب
عسل رس کرده مرغوب
عسل کاملا رس کرده مرغوب

و راه دیگر تشخیص عسل خوب از راه بو کردن آن است.

به صورتی که وقتی درب ظرف عسل را باز می کنید بو و عطر عسل را حس میکنید.در صورتی که عسل شکری هیچ بویی ندارد.و این را به راحتی میتوان در عسلهای تقلبی کارخانه ای که در قفسه های مغازه ها به صورت گسترده وجود دارد دید.

البته باید به این نکته توجه کرد که به بعضی از عسل های تقلبی کمی عرقیجات اضافه می کنند که این نیز کار تشخیص را سخت می کند ولی مبتدی ترین کلاهبرداران به عسل شکریشان گلاب اضافه می کنند.

که این اشتباه به راحتی قابل تشخیص است چون گلاب از گل محمدی بدست می آید و گل محمدی فقط دارای گرده است و شهدی در آن وجود ندارد و عسلی از آن توسط زنبور تولید نمی شود.پس اگر به عسلی برخوردید که بوی گلاب میداد. صد در صد تقلبی است.

یا مثل گل محمدی عسل بیدمشک وجود ندارد. یا اینکه عسل های تک گل مثل عسل شبدر یا ینجه بسیار کمیاب هستند.

راه دیگر تشخیص عسل خوب و خالص قیمت آن است

که بسته به کیفیت آن از 200 الی 300 هزارتومان کمتر نمی باشد. و تولید آن برای زنبور دار زیر این قیمت توجیح اقتصادی ندارد.

و راههای تشخیص عسل بسیارند که من به چند مورد از ساده ترین آنها اشاره کردن. انشاالله که مفید واقع شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *