فواید زنبور عسل برای طبیعت

فواید زنبور عسل برای محیط زیست

قبل از اینکه انسان در صحنه کره زمین حاضر شود، زنبور عسل وجود داشته و نقش خود را در محیط زیست گیاهی ایفا می کرده است. این مسئله موجب سلامت گیاهان از نظر ژنتیکی بوده و باعث جلو گیری از بسیاری نقص ها می شود.بطوریکه اگر زنبور عسل وجود نداشت، شاید بسیاری از گیاهان از بین رفته و در نتیجه کره زمین برای زندگی و ادامه بقای گیاهی و جانوری و انسانی ، سخت و غیر ممکن می شده است.

در ایران از دیرباز زنبور عسل مورد توجه بوده. و نقش زنبور عسل بر دسته خنجری که ۸۰۰ سال قبل از میلاد در زمان حکومت اعیلامی ها کشف شده است. که اکنون در یکی از موزه های کشورهای اروپایی نگهداری می گردد.

در دوران هخامنشان زنبور عسل بسیار مورد توجه قرار گرفته و از آن بصورت حرفه ایی استفاده می شده است. ایرانیان زنبور را موجودی مقدس و مظهر پاکی می دانستند و مورد احترام بوده است . 

بهترین و با ارزش ترین کار زنبور عسل در طبیعت انتقال گرده گل از پرچم یک گیاه، به مادگی گلی از گیاه دیگر از همان گونه می باشد. ارزش گرده افشانی زنبور عسل در بخش زراعت و منابع طبیعی بیش از صد برابر تولیدات زنبور عسل مثل عسل ، موم ، بره موم ، ژله رویال ، زهر و … می باشد.

بطوریکه اگر گلها بوسیله زنبور عسل گرده افشانی نشوند به مرور زمان و به موجب ازدواجهای فامیلی که پیش می آید دانه ها به تدریج کوچکتر ، ضعیفتر و ناقص می گردند.

میوه ها بی کیفیت و باعث افت تولید می شود. و باغداران را دچار زیان مالی و خسارت سنگین می نماید. بطور کلی زنبور عسل با عمل گرده افشانی بین گیاهان مختلف یک گونه از بیماری همخونی آنها جلوگیری کرده و باعث سلامت گیاهان و درختان می گردد.

به همین دلیل زنبور عسل در تعادل محیط زیست کره زمین نقشی بس بزرگ و برجسته ای دارد. در همین راستا می شود ادعا کرد حفظ زنبور عسل به معنی حفظ محیط زیست و ادامه حیات است. و این ادعایی گزاف نمی باشد.

جمعیت زنبورهای دنیا در خطر انقراض قرار دارد.

استفاده ی بیش از اندازه و نامناسب از مواد ضد آفت، در کشت محصولات کشاورزی، وجود انگل های خاصی که تکثیر غیر قابل کنترلی دارند، تغییرات آب و هوایی کره زمین و مداخله ی انسانی، عواملی هستند که جمعیت زنبورهای کره زمین را تا حد خطرناکی کاهش داده اند.

دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که در صورت تداوم این مشکل، نوع بشر از بین خواهد رفت.گرده افشانی زنبورها باعث حفظ تنوع ژنتیکی گیاهان گلدار می شود. یعنی اگر در اکوسیستمی زنبورها حضور داشته باشند، همه چیز به طور طبیعی و بدون نیاز به دخالت انسان، اتفاق خواهد افتاد.

البته این مسأله نه تنها به تولید گل ها، میوه ها و سبزیجات کمک می کند، بلکه گونه های حیوانی را هم حفظ می کند.طبق تخمین های انجمن زنبورداران بریتانیا، زنبورها سالانه نزدیک به ۱۸۵ میلیون دلار در اقتصاد نقش دارند و این رقم عظیم تنها مختص به کشور بریتانیا است.

تولید بسیاری از مواد غذایی تجاری ای که از محصولات کشاورزی تهیه می شوند، به زنبورها بستگی دارد. محصولات کشاورزی یا به طور مستقیم نتیجه ی گرده افشانی زنبورها هستند و یا با حضور در محیطی که در آن گوناگونی زیستی وجود دارد، به طور غیر مستقیم از زنبورها نفع برده اند. طبق تخمین های دانشگاه مستقل ملی مکزیک، کار گرده افشانی به اندازه ی بیشتر از ۲ میلیارد دلار در تولیدات غذایی کشور مکزیک نقش دارد.

موم زنبور عسل خالص ترین و طبیعی ترین ماده به شمار می رود. گرده، شهد، بره موم (ماده ی موم مانندی که زنبور با آن لانه ی خود را درز گیری می کند) و شاه انگبین (نوعی ماده غذایی که توسط زنبورهای عسل تهیه می ‌شود)، از دیگر تولیدات زنبورها هستند. همه ی این تولیدات، محصول یک فرآیند پرزحمت و وقت گیر هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *